ul. Kościelna 4, 88-190 Barcin

31.03.2024 r.

ZMARTWYCHWSTAĆ PRZEZ CHRYSTUSA
Z CHRYSTUSEM I W CHRYSTUSIE

TO NASZA RADOŚĆ I CHRZEŚCIJAŃSKI OBOWIĄZEK.

Wszystkim parafianom, przybyłym gościom i sympatykom naszego Kościoła życzę, żeby Chrystus Zmartwychwstały

obdarzył radością i pokojem.

Wesołego Alleluja !

ks. Proboszcz

1. Pięćdziesiąt dni od Niedzieli Zmartwychwstania do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej jako „Wielką Niedzielę „ - św. Atanazy.

2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte o godz. 9.00, 10.30 i 18.00. Taca przeznaczona na KUL.

3. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Przyszła niedziela jest Niedzielą Bożego Miłosierdzia, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.

5. W I czwartek miesiąca 4 kwietnia zachęcam do modlitwy w intencji nowych powołań do służby Bożej w Kościele.

6. W I piątek miesiąca 5 kwietnia duszpasterskie odwiedziny chorych od godz. 9.00 dla tych, u których nie byłem przed świętami.

7. W I sobotę miesiąca 6 kwietnia I spowiedź święta dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej. O godz. 9.00 – chłopcy a o godz. 9.30 – dziewczynki.

8. Młodzież I grupy, która ma przyjąć sakrament bierzmowania w czwartek 9 maja br. zapraszam do spotkania na rozmowę z książeczką na plebanii w obecności pani Grażyny - katechetki. Młodzież proszę, aby wybrała imię a także świadka bierzmowania. Świadkiem może być osoba dorosła, wierząca i praktykująca (korzystająca z sakramentów świętych).

9. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Zygmunta Ryniec z Barcina. We wtorek 2 kwietnia o godz. 11.00 Msza święta i pogrzeb śp. Iwony Kausa ze Żnina. Wieczny odpoczynek … .

10. Wszystkim, którzy przyczynili się do upiększenia naszej świątyni składam serdeczne Staropolskie Bóg zapłać! Dziękuję wszystkim, którzy złożyli ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękuję paniom kwiaciarkom za udekorowanie Grobu Pańskiego. Bóg zapłać! Dziękuję anonimowej pani za wyprasowanie i położenie obrusów na ołtarz główny i ołtarze boczne. Bóg zapłać!

11. Zachęcam do czytania nowego Przewodnika Katolickiego.

Kościół Św. Jakuba Większego

88-190 Barcin