18 maja 2024

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 19.05.2024 r.

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocy. Dzieci naszej parafii podczas Mszy świętej o godz. 11.00 przyjmą  I Komunię świętą. Następnie dzieci z rodzicami przeżywać będą Biały tydzień - od poniedziałku do soboty włącznie jako przedłużenie radości I Komunijnej.. Dziękuje rodzicom za dar ołtarza i apeluję, aby dbali o swoje życie duchowe i religijne i zabiegali o życie religijne swoich dzieci.  Życie pokazuje, że jakie jest życie duchowe i religijne rodziców takie jest życie duchowe i religijne dzieci. Inaczej mówiąc  jeśli rodzice modlą się w domu każdego dnia, uczestniczą we Mszy świętej niedzielnej a także chodzą do spowiedzi świętej a dzięki temu przyjmują Komunię świętą to również zabiegają o to samo dla swoich dzieci.

Dziękuję pani Grażynie za pomoc w przygotowaniu dzieci do dzisiejszej  uroczystości. Bóg zapłać ! Dziękuję panu kościelnemu, zespołowi i wszystkim za udział  czynny w uroczystości. Bóg zapłać!

2. Jutro w poniedziałek 20 maja święto NMP Matki Kościoła.

3. W czwartek 23 maja święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

4. W piątek 24 maja Dzień Modlitw Katolików Całego Świata w Intencji Kościoła w Chinach. W tym dniu o godz. 16.30 spowiedź dzieci, które w najbliższą niedzielę w czasie Mszy świętej o godz. 10.30 przeżywać będą pierwszą rocznicę I Komunii świętej. Nie obowiązuje strój z I Komunii swietej.

5. W przyszłą niedzielę 26 maja Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.

6. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 18.00 a w niedzielę po Mszy świętej o godz. 10.30.

7. W tym roku 30 maja przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Proszę o ustawienie I ołtarza przy domu parafialnym rodziców dzieci komunijnych, II ołtarza przez rodziców młodzieży bierzmowanej, III ołtarza przez parafian Barcina Wsi od nr 39, 38, 35 do nr 102 IV ołtarza przez parafian ul. Leśnej, Cichej i Spokojnej

7. Zapraszam wszystkich parafian na Festyn parafialny w niedzielę 16 czerwca.

8. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Haliny Wilińskiej z Kniei i śp. Stefana Fojutowskiego z Piechcina. W czwartek natomiast Msza św. i  pogrzeb śp. Andrzeja Durczaka z Bydgoszczy.  Wieczny odpoczynek … .

9. Zachęcam do czytania nowego Przewodnika Katolickiego